Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?

TÜM ANNELERİMİZİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
(1 inceleyen) (1) Ziyaretçi
Sitemiz İçin Görüş ve Düşüncelerinizi Dile Getirebilirsiniz
Alta gitSayfa: 1
BAŞLIK: TÜM ANNELERİMİZİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN
#100
TÜM ANNELERİMİZİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN 8 Yıl, 5 Ay önce Karma: 1
ANNELER GÜNÜNÜN ORTAYA ÇIKIŞI

9 Mayıs 1966 tarihinde Amerika’nın Filedelfiya eyaletinde Jarvis isimli bir kızın annesi ölüyor. Jarvis annesini çok seviyordu. Üzüntüsü aylarca sürüyor. Annesinin ölümüyle Jarvis ‘in hayatta kimsesi kalmamıştı. Jarvis annesinin ölümüne alışamamıştı. Kısa sürede yaşam sevincini yitirip hayata küsüyor. Yemiyor, içmiyordu. Ölümü bile düşünür olmuştu.

Durumu yakından izleyen komşusu Jarvis ‘le arkadaşlık kuruyor. Bir gün komşusu Jarvis’e ” İnsanlar doğar, yaşar, ölür. Bu bir doğa kanunudur. ” der. Jarvis bu sözden çok etkilenir. Annesinin ölümünün normal birşey olduğunu kabulleniyor. Bu doğrular Jarvis’in annesine olan sevgisini azaltmıyor bilakis zaman geçtikçe üzüntü ve kasveti kaybolup, yerine anne sevgisinin sıcaklığı ile doluyor.

Artık Jarvis annesini ağlayarak değil, severek anmaya başladı. Üzüntüleri azaldı. İçinde bir muhabbet oluştu. Jarvis, hemen hemen her gün annesinin mezarına çiçek götürdü.

Jarvis’in annesinin ölüm yıldönümünde tüm arkadaşları evinde toplanmıştı. Jarvis o gün arkadaşlarına :

” Geçen bir yıl içinde çektiğim acılar bana şunu öğretti . Dünyada anne sevgisinin yerini dolduracak hiçbir sevgi yoktur. Yılın bir gününü annelere ayıralım. O günü annelerimizle ilgili anılarla dolduralım. Böylece annelerimize olan sevgi borcumuzu ödeyelim. “ der.

Arkadaşları Jarvis’in bu önerisini çok beğendiler. Birlikte kentin Belediye Başkanına gidip öneriye sundular. Başkan öneriyi içtenlikle benimsedi. Daha sonra bu öneri medyada anlatıldı. Jarvis ve arkadaşlarının bu çalışmaları sonuç verdi. Amerika Birleşik Devletleri Kongresi mayıs ayının ikinci pazar gününü Anneler Günü olarak kutlanmasını kararlaştırdı.

Annelere ithaf edilen bu gün Türkiye’de 1955 yılından bu yana kutlanmaktadır. Farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlamaktadır. Türkiye’de mayıs ayının ikinci pazar günü Anneler Günü olarak kutlanır. Anneler Günü evrenseldir.

Bizim için bir gün değil her gün anneler günüdür.

Annelerimiz bizim en değerli varlıklarımızdır.

Annelerimize herzaman iyi davranmalıyız. Yumuşak olmalıyız. Onlara sevgimizi ifade etmeliyiz. Ev işlerinde annelerimize yardımcı olmalıyız.

Sadece Anneler Gününde değil, her zaman onlara layık insan olmalıyız.


Alıntıdır.
serap-YÖNETİM
Yönetici
Gönderiler: 40
graphgraph
Sitede Değil Kullanıcı bilgilerini görmek için tıklayın
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.
 
Üste gitSayfa: 1
www.Dostkalemler.com