Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Lütfen Giriş yada Kayıt.    Kayıp Parola?
Kurallar
WWW.DOSTKALEMLER.COM   Sitesine üye olabilmek için,

1. Site içindeki tüm eylemlerimin yürüklükteki T.C. Yasalarına ve Türk Gelenek ve Göreneklerine  uyumlu olacağını, aksi halde üyelik işlemlerimin  site yöneticilerince iptal edileceğini,

2. Site kapsamının ve görselinin üyelere önceden haber verilmeden site imtiyaz sahibi ve/veya izni halinde site yönetimince değiştirilebileceğini,

3. Üyelerin sitede yayınladıkları eserleri imtiyaz sahibi ve/veya site yöneticilerinin muhafaza ile yükümlü olmadıklarını, teknik nedenler ile kazayla silinmesi ve/veya bilişim saldırıları ile silinmesi, ele geçirilmesi, bir başka ortamda yayınlanması nedeniyle site imtiyaz sahibi ve site yöneticilerini sorumlu tutmayacağımı,

4. Sitede yayınladığım eserlerin siyasi ve dini içerik kapsamayacağını, tüm yasal sorumluluğunun kendime ait olduğunu ve site imtiyaz sahibi ile site yöneticilerinin üçüncü kişilere verdiğim zarardan dolayı hiç bir şekilde sorumlu olmadıklarını / tüm sorumluluğun kendime ait olduğunu, siyasi veya dini içerik kapsayan eserimin silinmesini ve bu tip eserler eklemekte ısrarım halinde üyelik kaydımın iptal edileceğini,

5. Şiir bölümünde başkalarına ait eserleri, yasal sahibinin izni bile olsa ne yazarının adı  ne de kendi adım altında yayınlamayacağımı, telif hakkı kapsamına giren her  türlü resim ve fotoğrafı  eklemeyeceğimi, özetle 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na uyacağımı,  aksi durumda yasal sorumluluğun kendime ait olacağını,

6. Herhangi bir nedenle siteden ayrılmak istediğimde veya site üye kayıt kabul bölümündeki Kurallar / Koşullar  gereği site kaydımın düşmesi durumunda, kayıt işlemimin silinmeyip dondurularak girişimin engelleneceğini ve eklediğim materyelin sitede kullanımda kalacağını ,

7.  Uyuşmazlık durumunda MANİSA Adli Mahkemeleri'nin yetkili olduğunu, kabul ederim.


Tüm site yazarlarına:

İleride aşağıda yazılı söz konusu şartları okumamış veya okumuş olup bunlara uygun davranmamış olmanızdan kaynaklanabilecek her türlü maddi ve manevi zarara ilişkin talebinizden dostkalemler.com web sitesinin ve bu sitedeki her türlü içeriğin hazırlayıcılarının, çalışanlarının, www.dostkalemler.com ’un yetkilendirdikleri kişi ve kuruluşların hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Genel Kullanım Şartları;:

1-)  Anayasamızın 3. Maddesinde( Değiştirilemez) olduğu gibi sitemizin dili Türkçedir. Sitemizi; her kesimden Türkçe konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Dil ve Anlatım kurallarına uygun olmayan yazılar ve konu başlıkları sitede kirlilik yaratmaktadır. Sitemizde yazı yazabilmenin ilk kuralı düzgün Türkçe kullanmaktır.

2-) Sitemizde; üyeler arasında yapılan özel mesajlaşmalardan yönetim sorumlu tutulamaz. Yazılan mesajlardan tamamen yazan site üyesi sorumludur. Ancak üyelerimiz yönetim panelindeki şikâyet butonunu kullanarak mesajı göndereni şikâyet edebilir veya güvenlik seçeneklerini kullanarak, mesaj almak istemedikleri kişileri engelleme yoluna gidebilir.


3-) Başkalarının haklarını çiğneyen, yasadışı söylemler içeren, içinde tehdit edici sözler ve sövgüler bulunduran, kişilere ya da kurumlara gerçek dışı suçlamalarda bulunan, özel veya genel yaşama tecavüz niteliği taşıyan, edebiyat dışı kalem kavgası yaratan, sitemizin huzurunu tehdit eden, yasadışı örgütlerin sözcülüğünü ya da destekleyiciliğini yapan yazılar eklenmesi yasaktır. Yazı sahipleri yazdıklarından hukuki olarak tek sorumlu olup, sitemiz bu yazılardan dolayı hiçbir hukuki sorumluluk kabul etmez. Bu tip yazılar uyarılmadan silinecek ve yazı sahiplerinin üyelikleri iptal edilecektir.

4-) Yazarlar, kendilerine ait yazıları güncelleyebilir ve silebilirler. Fakat yorumlamasını kendilerine yapılan yorumları silemezler.
(Özel durumlarda yönetime bilgi verilmelidir)

5-) Sitemize, birden fazla kullanıcı adı ile üye olunması yasaktır. Aksi anlaşıldığında, (Tespiti halinde, olacak) tüm kullanıcı isimlerinin üyeliği iptal edilecektir.

6-)Devletimizin bütünlüğünü, Türk aile yapısını bozucu ve zedeleyici yazı, şiir,  yorum eklenemez

7-) Anayasa / MADDE 2. – Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.” Bu bağlamda; edebi değeri olan yazılar hususunda site yönetimi önyargısız ve tarafsızdır. Ancak hiç kimse ilgili kurumların belirlediği çerçevenin dışında, kuralları düzenlemek, dayanağı olmayan fikirlerini site içerisinde kabul ettirmeye çalışmak, dayatmak haklarına sahip değildir. Sonuç olarak dini öven ya da yeren, tarikat ya da cemaat propagandası yapan, inanan ya da inanmayan insanlara hakaret eden yahut fikirlerini değiştirmeye çalışan hiçbir yazıya müsamaha gösterilmeyecek, yazı sahibi uyarılacak, gerekiyorsa siteden uzaklaştırılacaktır.

8) Sitenin işleyiş ve kuralları konusunda üyeleri bilgilendirmek sitenin veya yöneticilerinin görevi değildir. Bu kuralları okumak ve uymak yükümlülüğü üyelere aittir.

9) Siteye üye olan herkes bu kuralları peşinen kabul etmiş sayılır.Açıklamalar;

1-) Bu site, hiçbir kamu ve özel kuruluş ile bağlantısı olmayıp tamamen kişisel bir girişimdir. Amacı; Internet ortamında sevgiyle ve saygıyla tüm edebiyat konularının paylaşıldığı bir ortam sağlamaktır.

2-) Sitemize, üyelik ücretsiz olup hiçbir koşulda üyelerimizden ücret talep edilmemektedir. Siteye üye olmak için üyelik bölümündeki gerekli bilgileri dolduran herkes tüm site kurallarını kabul etmiş olur ve sitenin üyelere sağladığı tüm olanaklardan faydalanabilir.

3-) Üyeler kişisel bilgilerini diğer üyelerden ve site ziyaretçilerinden gizleme hakkına sahiptir.

4-) Sitemiz, kamuya açık olduğundan girilen tüm bilgilerin başkaları tarafından da görülebileceğini belirtmek isteriz.

5-) Üyenin sitemize eklediği her türlü metinden dolayı görebileceği maddi ve / veya manevi zararı sitemiz karşılamayacaktır. Bu konudaki talepleriniz geçersizdir. Üyelerimiz ekledikleri metinlerin sahibi değildir. Metinler, metin sahipleri tarafından sitemize eklendiğinden bu durum birinci derecede metini ekleyeni ilgilendirmekte ve doğacak her türlü aksaklık ve sıkıntı yine birinci dereceden metini ekleyen kişiyi yasal yükümlülük altına sokmaktadır.

6-) Sitemiz, bir arşivleme sistemi olarak, yazıların haklarını korumayı üstlenmemektedir. Siteden çalınarak başka sitelere, televizyonlara, gazetelere, vb. herhangi bir medya organına aktarılan metinlerin yasal sorumluluğunu veya da yasal takibini üstlenemez. Sitemiz, sistem güncellemeleri, site içeriğine saldırı (hack) ve benzer ya da herhangi bir nedenle doğabilecek yazı yitimine karşı, yazarlardan tüm metinlerinin birer kopyasını kendilerinde saklı tutmalarını önermektedir. Sitemiz herhangi bir nedenden ötürü kaybolan, silinen bir metni yazara geri verme sorumluluğunu taşımaz.

7-) Sitemiz, üyeleri yayınlanmış ya da yayınlanacak olan kitaplarının ön kapak sayfalarını adresimize göndermeleri durumunda sitemizde bu kitabın tanıtımı ücretsiz olarak yapılabilecektir.

8-) Sitemizde yer alan kitap tanıtımları ile ilgili olarak, sitemizin kitabın yazarı yada yayınevi ile arasında hiçbir ticari ilişki yoktur. Dolayısıyla bu kitapların içeriğinden ve topluma etkisinden sorumlu değildir. Kitabı satın almak isteyenler yazarları ile görüşebilir ya da site yöneticilerine danışabilir.

9-) Herhangi bir site yöneticisi, açık  aleni olarak teşhir edilecek şekilde eleştirilemez , hiç bir şekilde haklarında hakarete varan sözler söylenemez , yapmış olduğu yormlar silinemez,site ile ilgili yapmış olduğu ikaz ve uyarılar yerine getirilmeli.

10-) Sitemizde site kuralları başlığı altında bulunan maddeler site yöneticilerinin ortak kararları ile düzenlenebilir, değiştirilebilir ya da yeni bir madde eklenebilir. Bu yüzden mümkün olduğunca söz konusu bölümün kontrol edilmesini tavsiye ediyoruz.

11-) Sitemizden ayrılmak isteyen bir üyenin üyelik işlemleri site yönetimince değerlendirilir.Özel  şartlar  gerektiren  hallerde  üyenin  talebi doğrultusunda hareket  edilir.Sitede  yazılan  yazılar  siteye  mal  olduğundan  dolayı silinmez ancak  üye  tarafından pasifize edilebilir.

12-) Şiir ve forumlarda reklam, duyuru ve ilan asılması yasaktır.
Sitemizde gezinen ve / veya birtakım işlemler yapan kişilerin saptanabilmesi için IP  no’ları, yaptıkları işlem ve tarihi kayıt altına alınmaktadır.13-) Sitemizde yayınlanan bir metnin bir başka yerde kullanılabilmesi için kaynak belirtilmesi ya da link verilmesi gerekmektedir.14-) Sitemizde siyaset yasaktır.Herhangi  bir  partinin  amblemi , siyasi görüşü , reklamı yapılamaz.15-)  www.dostkalemler.com de tüm üye bilgileri ancak Yasal soruşturmalar esnasında, mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gereği,ileti ve iletiyi gönderene ilişkin bilgiler sitemizden talep edildiği takdirde, talep eden merciye verilecektir.

— Kullanım koşullarında belirtilen haller gerektirdiğinde,

— Kullanıcının talep ettiği ürün ve servisleri sağlayabilmek için.

Bu servisten yararlananlar, bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar
www.Dostkalemler.com